Implanty 3D z oprogramowaniem Planmeca

Kompleksowe oprogramowanie do cyfrowej pracy z implantami

Oprogramowanie Planmeca Romexis® 3D posiada dwa podmoduły zaprojektowane z myślą o implantologii. Pierwszy jest idealny do wirtualnego planowania implantów, drugi pomoże przy projektowaniu szablonów chirurgicznych. Oba podmoduły są prostymi dodatkami do głównego modułu Romexis 3D i pomagają usprawnić cyfrowe leczenie implantologiczne.

Planowanie za pomocą kompleksowych narzędzi

Oprogramowanie Romexis posiada bibliotekę implantów wraz z realistycznymi modelami od ponad 100 producentów. Możliwość zobaczenia środka implantu znacznie ułatwia określenie optymalnej pozycji. Ponadto oprogramowanie Romexis ostrzega użytkownika, jeśli implant znajduje się zbyt blisko sąsiadujących posegmentowanych zębów, kanału żuchwy lub innych implantów. Dostarcza również narzędzie do oceny stanu kości wokół implantu.

Planowanie implantów

Romexis jest niezbędnym oprogramowaniem do planowania w protetyce implantologicznej. Dzięki Romexis masz nieocenione możliwości pozyskiwania obrazów CBCT, skanowania powierzchni, projektowania wirtualnych koron, mapowania wszystkich uzyskanych wcześniej danych oraz realizację opracowanego planu. Oprogramowanie Romexis zapewnia również dostęp do ogólnej biblioteki koron w przypadku, gdy specjalnie zaprojektowana korona nie jest dostępna. Wartym uwagi jest również fakt, że oprogramowanie Romexis obsługuje dane DICOM oraz pliki STL, dając możliwość prostego importowania z systemów podmiotów zewnętrznych.

Raportowanie

Oprogramowanie Romexis automatycznie generuje raport (w formacie PDF) zawierający plan implantacji i przewodnik ze wszystkimi informacjami potrzebnymi do przeprowadzenia udanego zabiegu chirurgicznego. Raport zawiera model i wymiary planowanego implantu, łatwe w użyciu ustawienia chirurgiczne, informacje o rodzajach tulei i wierteł oraz wyraźne zdjęcie lokalizacji implantu.

Projektowanie szablonów implantów

Moduł Romexis® Implant Guide umożliwia zaprojektowanie szablonu chirurgicznego w zaledwie kilku krokach. Za pomocą prostego narzędzia lasso, szablon jest  projektowany automatycznie na bazie wcześniej zdefiniowanych obszarów. Szablon można wzbogacić dodając wsporniki, okienka szczytowe i wytłoczony tekst lub usuwając wszelkie niepotrzebne materiały. Jeśli ząb został usunięty przed leczeniem implantologicznym, oprogramowanie umożliwia na cyfrowe usunięcie takiego zęba – nie ma więc potrzeby aby ponownie skanować pacjenta.

Szablony spoczywające na błonie śluzowej

Dzięki modułowi Romexis Implant Guide, za pomocą jednego kliknięcia można tworzyć szablony spoczywające na błonie śluzowej. Oprogramowanie automatycznie wykrywa wnętrze protezy i na jego podstawie tworzy szablon. Biblioteka implantów naszego oprogramowania obejmuje również kołki mocujące różnych producentów.

Druk 3D

Szablony implantologiczne opracowane w oprogramowaniu Romexis mogą być łatwo przekształcone w wydruki 3D. Oprogramowanie oferuje możliwości korzystania z ustawień domyślnych, które perfekcyjnie współpracją z najpopularniejszymi dostępnymi na rynku drukarkami 3D, jak i możliwość tworzenia własnych niestandardowych ustawień. Po zaprojektowaniu szablonu implantu, oprogramowanie Romexis automatycznie wygeneruje plik STL, który można wydrukować na Planmeca Creo™ C5 lub innej kompatybilnej drukarce 3D.

„Nie podoba mi się, kiedy każda procedura wymaga stosowania innego oprogramowania tym bardziej, że niejednokrotnie, programy te nie są ze sobą kompatybilne. Wolę korzystać z jednej platformy, w ramach której wykonam wszystkie swoje zadania – to dla mnie bardzo ważne”.

Dr Alexandros Manolakis,Manolakis Dental Clinic Saloniki, Grecja

„Cały czas żartuję, że jak już zrobisz wszystkie prace przygotowawcze, to operacja jest naprawdę prosta.”

Dr Zachary Evans,USA

Wszechstronna praca z implantami

Złożone zadania związane z implantami mogą być zredukowane do sześciu prostych kroków przy użyciu oprogramowania Romexis. Wszystkie czynności, od przetwarzania i skanowania obrazu po projektowanie i wytwarzanie szablonu implantu, są kontrolowane i wykonywane na jednej platformie oprogramowania.

Filmy szkoleniowe

Dowiedz się jak jeszcze efektywniej korzystać z oprogramowania stomatologicznego Planmeca Romexis®. Obejrzyj film, aby poznać wskazówki i nowe techniki.

Odwiedź nas

Medmarket International jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu medycznego grupy Planmeca, światowego lidera w zakresie technologii medycznych. Oferujemy unity stomatologiczne wykorzystujące technologię cyfrową, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania.