Lepsza opieka poprzez innowacje – Planmeca

Grupa Planmeca

Planmeca Oy jest światowym liderem w technologii medycznej, dystrybuującym swoje produkty w ponad 120 krajach na całym świecie. Nasza szeroka gama produktów obejmuje cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompletne rozwiązania programowe. Planmeca Oy z siedzibą w Helsinkach w Finlandii jest największą prywatną spółką Grupy Planmeca w branży sprzętu dentystycznego. Zatrudniając 500 pracowników na całym świecie, firmy Grupy Planmeca osiągnęły łączny obrót 1,1 miliarda euro w 2020 roku.

Krajów
Pracowników
Lat doświadczenia
+
mld euro w 2020
+

50 lat doświadczenia w przemyśle technologii medycznych

Firma Planmeca Oy została założona przez Heikki Kyöstilä w Helsinkach w Finlandii w 1971 roku. Planmeca rozpoczynała działalność na małą skalę, produkując stołki i szafki dentystyczne, ale szybko zdała sobie sprawę, że kluczem do sukcesu było podejście do globalnej sprzedaży i poszerzanie portfolio produktów o fotele dla pacjentów, unity dentystyczne, a następnie sprzęt do obrazowania 2D i 3D. , produkty CAD/CAM i rozwiązania programowe. Dziś Planmeca jest największym na świecie prywatnym producentem sprzętu dentystycznego.

Od wizji do doskonałości

Nasze silne zaangażowanie w badania i rozwój, a także ścisła współpraca z pracownikami służby zdrowia i najlepszymi uniwersytetami ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu naszych innowacji. Podstawą rozwoju naszych produktów jest niezrównana wiedza naukowa i dogłębne zrozumienie przepływów pracy klinicznej.

Nasze unity stomatologiczne, sprzęt do obrazowania i rozwiązania programowe są projektowane i produkowane w Helsinkach w Finlandii. Korzystamy z najnowszych technologii i najlepszych materiałów, a nasze ręcznie robione produkty spełniają preferencje każdego klienta.

Niezaprzeczalnie nadeszła era stomatologii cyfrowej, dlatego z przyjemnością informujemy, że nasze najnowocześniejsze oprogramowanie do obrazowania i rozwiązania cyfrowe tworzą nowe przełomy i otwierają nowe ścieżki. Najwyższa jakość obrazu, niska dawka pacjenta i łatwość użycia to podstawowe zasady, które kierują rozwojem naszych produktów.

Naszym celem jest tworzenie funkcjonalnych i trwałych produktów o zachwycających wzorach, które przetrwają próbę czasu. Dlatego tworzymy nasze produkty zgodnie z czterema zasadami projektowania. Po pierwsze: wydajny przepływ pracy. Po drugie: bezpieczeństwo pacjenta i personelu. Po trzecie: komfort pacjenta. Po czwarte: wieczne piękno naszych projektów.

Kontrola infekcji i czystość wody to kluczowe kwestie podczas projektowania i rozwoju naszych unitów stomatologicznych. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczne środowisko obsługi, dobór materiałów, konstrukcja i wszystkie szczegóły techniczne są dla nas najważniejsze.

Lata 70-te

Od stołka do unitu

Lata 70. były dla firmy Planmeca okresem, w którym firma zbudowała swoją pozycję na rynku stomatologicznym i stworzyła swoją podstawową linię produktów. W 1971 roku Planmeca rozpoczęła na małą skalę produkcję stołków dentystycznych i szafek na narzędzia. W ciągu dekady produkcja rozszerzyła się o fotele dla pacjentów i unity stomatologiczne. W 1977 r. opracowano pierwszy fotel, a niespełna 2 lata później, w 1979 r., powstał pierwszy unit stomatologiczny.

Lata 80-te

Międzynarodowa ekspansja i przełom w produktach

Po szybkiej międzynarodowej ekspansji w latach 80. postanowiliśmy otworzyć nasze pierwsze filie w USA, Włoszech i Szwecji. Należy również zauważyć, że w ciągu dekady dokonano również kilku przełomowych produktów opartych na pionierskiej technologii mikroprocesorowej. W 1983 roku firma Planmeca wprowadziła na rynek pierwszy fotel dentystyczny sterowany mikroprocesorem, który później został wykorzystany jako technologia mikroprocesorowa w unitach stomatologicznych. W 1986 roku linia produktów została rozszerzona o aparaty rentgenowskie, a wraz z wprowadzeniem mikroprocesorów, aparatury do obrazowania panoramicznego – rewolucyjna innowacja w ówczesnej branży radiologii stomatologicznej.

Lata 90-te

Rewolucja w obrazowaniu cyfrowym

W latach 90. firma Planmeca opracowała rewolucyjny system obrazowania cyfrowego, po raz pierwszy zaprezentowany w 1995 roku na Międzynarodowej Wystawie Stomatologicznej (IDS). Systemy obrazowania cyfrowego są wspierane przez rozwój oprogramowania cyfrowego do przeglądania i przetwarzania obrazów. W 1999 roku firma Planmeca wprowadziła na rynek zintegrowany system komputerowy przeznaczony do cyfrowej praktyki stomatologicznej, umożliwiający natychmiastowy dostęp do wszystkich cyfrowych informacji o pacjencie, takich jak zdjęcia rentgenowskie i dane pacjenta, za pośrednictwem płaskiego ekranu zamontowanego bezpośrednio na unicie stomatologicznym.

Wkraczamy w XXI wiek

Wprowadzenie technologii cyfrowej i współpraca z uczelniami stomatologicznymi.

W 2005 roku firma Planmeca wprowadziła system tomografii komputerowej z wiązką stożkową (CBCT) do obrazowania zębów 3D. Rosnące zapotrzebowanie ze strony wiodących uniwersytetów stomatologicznych skłoniło nas do stworzenia całkowicie innowacyjnej platformy oprogramowania Planmeca Romexis® do przetwarzania rentgenowskiego. Lata 2000 to czas wielu nowości technologicznych. Należy zauważyć, że od 2007 roku wraz z wprowadzeniem Planmeca unit stomatologiczny gwarantuje pełną swobodę dostosowania do potrzeb użytkownika, zapewniając jednocześnie automatyczną i symetryczną regulację elementów.Indywidualne czynniki, prawdziwy boom w rozwoju najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne. W 2000 roku Planmeca zdobyła również znaczny udział w rynku edukacji i szkoleń stomatologicznych.

Dzisiejsza era

Leczenie wkracza w erę cyfrową

W 2011 roku Planmeca jeszcze bardziej wzmocniła swoją działalność w dziedzinie obrazowania cyfrowego, stając się pierwszą firmą, która połączyła trzy zestawy różnych danych 3D w kompletny model 3D za pomocą jednego urządzenia rentgenowskiego! Dzięki zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania linia produktów Planmeca 3D łączy obrazowanie CBCT, obrazowanie twarzy 3D i skanowanie modeli 3D w celu tworzenia wirtualnych pacjentów 3D. Nasze innowacyjne oprogramowanie Planmeca Romexis® było pierwszym na świecie oprogramowaniem stomatologicznym łączącym obrazowanie 2D i 3D oraz kompletny przepływ pracy CAD/CAM na jednej platformie w 2015 roku. Academy Planmeca Digital, kompleksowa koncepcja edukacji i szkoleń firmy Planmeca, została uruchomiona w 2011 w celu zapewnienia wysokiej jakości cyfrowych kursów stomatologicznych i zaawansowanych szkoleń w zakresie technologii, technologii dentystycznej i zdrowia jamy ustnej. W tym samym roku Planmeca, wraz z Uniwersytetem w Turku, Nordyckim Instytutem Edukacji Stomatologicznej (NIDE), utworzyła wspólne przedsięwzięcie, które zapewnia kształcenie ustawiczne przede wszystkim w dziedzinie stomatologii cyfrowej zarówno dla dentystów, jak i dla osób z różnych krajów.

W nadchodzących latach

Kompleksowe rozwiązania dla cyfrowej stomatologii

Dziś Planmeca jest liderem w tworzeniu bogatego ekosystemu urządzeń, oprogramowania i usług. Jej bezkonkurencyjne portfolio produktów obejmuje wszystko, czego potrzebuje nowoczesna klinika dentystyczna: wszystkie opcje obrazowania 2D i 3D, w tym cyfrowe unity stomatologiczne, systemy CAD/CAM i oprogramowanie. Zapewniamy klinikom stomatologicznym w pełni cyfrowe rozwiązanie oparte na możliwości połączenia w sieć wszystkich cyfrowych urządzeń stomatologicznych za pomocą jednej platformy oprogramowania.

Nieustannie ulepszamy nasze kompleksowe oprogramowanie Planmeca Romexis® o nowe, łatwe w użyciu funkcje, aby zapewnić naszym klientom przewagę w stomatologii cyfrowej, wykorzystując najnowsze technologie, takie jak rzeczywistość wirtualna, duże zbiory danych, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe .

Nagradzane projekty

Naszym celem jest tworzenie solidnych i funkcjonalnych produktów, które przetrwają próbę czasu. Każdy najmniejszy szczegół ma dla nas znaczenie. Dlatego też tworzymy nasze produkty zgodnie z czterema zasadami projektowania. Po pierwsze, efektywne procesy pracy; po drugie, „bezpieczeństwo pacjenta i personelu”; po trzecie, komfort pacjenta; po czwarte, jakość naszych produktów jest dla nas najważniejsza; po piąte, jakość naszych produktów jest dla nas najważniejsza. Po czwarte – ponadczasowe piękno naszych projektów.

Jesteśmy pasjonatami projektowania. Dlatego zawsze stawiamy na pierwszym miejscu komfort, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania – w tej dziedzinie nie idziemy na kompromisy. Zwracamy szczególną uwagę na ergonomię, aby codzienna praca była płynniejsza, wygodniejsza i mniej stresująca. Wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które doskonale uzupełnią Twoją klinikę.

Kilka produktów Grupy Planmeca zdobyło międzynarodowe uznanie w konkursach projektowych.

Planmeca Romexis 6.0

Golden A’ Design Award 2020, Włochy

Planmeca Solanna Vision

Red Dot Design Award 2020, Niemcy
Fennia Prize 2020, wyróżnienie, Finlandia

Planmeca Viso G5

Fennia Prize 2020, zwycięzca, Finlandia

Planmed Clarity 2D i 3D

Fennia Prize 2017, zwycięzca, Finlandia
Good Design Award 2016, USA
Red Dot Design Award 2016, Niemcy

Planmeca Lumo

Red Dot Design Award 2016, Niemcy

Planmeca Sovereign Classic

Fennia Prize 2014, wyróżnienie, Finlandia

Planmeca Sovereign

Red Dot Design Award 2012, Niemcy
Fennia Prize 2009, wyróżnienie, Finlandia
iF Product Design Award 2007, finalista, Niemcy

Planmeca ProFace

German Design Award 2014, wyróżnienie, Niemcy
Red Dot Design Award 2012, Niemcy

Planmeca ProOne

Red Dot Design Award 2012, Niemcy
Fennia Prize 2009, wyróżnienie, Finlandia
iF Product Design Award 2008, Niemcy
iF Product Design Award 2007, wyróżnienie, Chiny

Planmed Verity Extremity Scanner

Red Dot Design Award 2012, Niemcy
Fennia Prize 2012, wyróżnienie, Finlandia
WIPO Design Award 2012, Finlandia
IDEA (International Design Excellence) 2012, finalista, USA
MDEA (Medical Design Excellence Award) 2011, najlepszy produkt pokazu, USA

Planmed Nuance Excel

Fennia Prize 2009, wyróżnienie, Finlandia
MDEA (Medical Design Excellence Award) 2008, drugie miejsce, USA

Planmeca ProMax

iF Product Design Award 2004, wyróżnienie, China
Fennia Prize 2003, wyróżnienie, Finlandia
Findesignnow 2002, wyróżnienie, Finlandia