Niesamowita jakość obrazu CBCT

Niewątpliwie ruch, artefakty metaliczne i mały rozmiar voxela są przez wielu uważane za istotne problemy dotyczące jakości obrazów uzyskanych za pomocą CBCT; dzięki aparatowi Planmeca 3D i jego możliwościom korekcji obrazu można przezwyciężyć te problemy i zawsze uzyskać pożądane wyniki. Co więcej, można ją wykonać zarówno przed (profilaktyka), jak i po obrazowaniu, dzięki czemu zawsze uzyskuje się satysfakcjonujące i wiarygodne wyniki. Wybór należy do Ciebie!

Technologia SCARA

Opatentowana technologia SCARA (Selectively Compliant Articulated Arm) zapewnia anatomicznie dokładne obrazy. Ramię SCARA może być dowolnie obracane w zależności od potrzeb. Dzięki temu jego średnica może być precyzyjnie i niezawodnie lokalizowana i regulowana, co pozwala uzyskać wyraźne, wolne od błędów obrazy przy niewielkim narażeniu pacjenta.

Zestaw wygodnych narzędzi do obrazowania

Oprogramowanie Planmeca Romexis®, z pełnym pakietem narzędzi do obrazowania, poprawy obrazu, pomiarów, rysowania i opisywania, znacznie zwiększa wartość diagnostyczną obrazów 3D. Oferowane oprogramowanie zawiera wiele modułów, dzięki czemu można wybrać ten najbardziej odpowiedni dla swoich potrzeb. Nie zapomnieliśmy o poręcznych opcjach importu i eksportu.

Redukcja artefaktów metalu

Metalowe uzupełnienia i wypełnienia korzeni mogą powodować paski i cienie na obrazach 3D. Nasz inteligentny algorytm Planmeca ARA™ skutecznie i niezawodnie eliminuje te artefakty. Algorytm jest wynikiem szeroko zakrojonych badań naukowych i jest dostępny dla wszystkich urządzeń Planmeca 3D.

Redukcja szumów

Algorytm AINO™ firmy Planmeca to świetny sposób na rejestrowanie obrazów bez szumów i utraty ważnych szczegółów. Algorytm poprawia jakość obrazu małych wokseli i zmniejsza wartości ekspozycji poprzez eliminację szumów.Planmeca AINO jest dostępna dla wszystkich dostarczanych przez nas urządzeń 3D.

Tryb obrazowania endodontycznego

Tryb obrazowania endodontycznego zapewnia doskonałe obrazy szczegółów anatomicznych. Ten zaawansowany tryb obrazowania jest idealny dla endodontów i innych specjalności wymagających obrazów o wysokiej rozdzielczości. Zapewnia ultra wysoką rozdzielczość z rozmiarem woksela 75 μm dla dokładnej diagnostyki i planowania leczenia.

Całkowicie zoptymalizowane tryby obrazowania

Wszystkie aparaty do obrazowania 3D firmy Planmeca oferują szereg zaawansowanych trybów obrazowania, od obrazowania niskodawkowego dla minimalnej ekspozycji pacjenta do obrazowania o wysokiej rozdzielczości dla najdrobniejszych dostępnych wokseli od 600 do 75 µm.

Tryb ultraniskiej dawki, rozmiar woksela: 600 μm

Do obrazowania z minimalną dawką dla pacjenta (idealny do badań ortodontycznych, pediatrycznych i zatok).

Tryb niskiej dawki, rozmiar woksela: 400 μm

Stosować w przypadku złamań szczęki, dużych i małych powierzchni oraz obrazowania TMJ.

Tryb normalny, rozmiar woksela: 200 μm

Najlepszy wybór dla standardowych potrzeb obrazowania.

Tryb wysokiej rozdzielczości, rozmiar woksela: 100 μm

W zależności od potrzeb może tworzyć bardziej szczegółowe obrazy.

Tryb HD, rozmiar woksela: 150 μm

HD przeznaczony jest do fotografowania niewielkich obiektów, takich jak np. kości uszu.

Tryb endodontyczny, rozmiar woksela: 75 μm

Zapewnia najlepszą rozdzielczość przy najmniejszym rozmiarze.

Odwiedź nas

Medmarket International jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu medycznego grupy Planmeca, światowego lidera w zakresie technologii medycznych. Oferujemy unity stomatologiczne wykorzystujące technologię cyfrową, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania.