Romexis® 3D Cephalometry

Oprogramowanie do przeprowadzania analizy ortodontycznej w 3D

Oprogramowanie do analizy ortodontycznej Planmeca Romexis® 3D to najnowocześniejsze narzędzie do analizy ortodontycznej z wykorzystaniem obrazów CBCT. Proste i intuicyjne śledzenie punktów anatomicznych oraz przejrzysta prezentacja pomiarów i wyników analizy sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy chcą włączyć do swoich usług zintegrowany system analizy ortodontycznej 3D. Oprogramowanie przeznaczone jest dla ortodontów, stomatologów i chirurgów szczękowych.

Analiza pomocnicza

Punkty anatomiczne są pozycjonowane wizualnie w 3D i 2D. Pozycja czaszki jest automatycznie dostosowywana do kolejnego punktu, który ma zostać nałożony. W celu pokazania prawidłowego położenia każdego punktu zamieszczono obrazy referencyjne.

Prawdziwa analiza 3D

Oprogramowanie Romexis 3D Cephalometry umożliwia realistyczną analizę w 3D, tzw. Total Face Approach (TFA), opracowane przez dr Giovannę Perrotti. Analiza ta zapewnia wyraźne graficzne przedstawienie  przypadku w trzech wymiarach, co pozwala dostarczyć informacje dotyczące linii pionowych i paramedialnych, symetrii szkieletowej i wzrostu.

Pomiar dynamiczny

Wyniki analizy pomiarowej mogą być dynamicznie wyświetlane po wyznaczeniu punktów. Pomiary przypisane do pacjenta uzupełnione są o kolory, które podkreślają nieprawidłowości. Dostępny jest również tekstowy opis mierzonych wartości.

Narzędzie do kontroli położenia ruchomej głowicy

Pozycja głowicy ma wpływ na wyniki pomiarów i w razie potrzeby może być regulowana ręcznie lub za pomocą wstępnie ustawionych punktów.

Zaawansowane funkcje 3D

Licencja oprogramowania Romexis 3D do pomiaru głębokości obejmuje wszystkie narzędzia Romexis Advanced 3D dla ortodoncji, w tym narzędzie do wizualizacji górnych dróg, narzędzie do segmentacji zębów, wizualizację kości szczęk, moduł nakładania obrazów, wizualizację powierzchni 3D i modele cyfrowe.

Planowanie zabiegów z zakresu chirurgii ortognatycznej

Proces działania modułu Romexis 3D Cephalometry jest zintegrowany z modułem oprogramowania Romexis® CMF Surgery, który daje możliwość dynamicznej analizy podczas planowania zabiegów z zakresu chirurgii ortognatycznej.

„Moduł Romexis® 3D Cephalometry wspomaga diagnozowanie ortodontyczne dzięki wizualizacji danego przypadku w sposób jasny i zwięzły. Wyraźne graficzne odzwierciedlenie pozwala na intuicyjną i łatwa ocenę badanego przypadku. Jest to także efektywne narzędzie edukacyjne dla pacjenta”.

Dr Giovanna Perrotti, lekarz stomatolog, specjalista w zakresie ortodoncji,Prezes zarządu Lake Como Institute Como, Włochy

Filmy szkoleniowe

Szukasz sposobów, aby oprogramowanie stomatologiczne Planmeca Romexis® było jeszcze bardziej efektywne? Obejrzyj tutoriale wideo i poznaj nowe wskazówki.

Odwiedź nas

Medmarket International jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu medycznego grupy Planmeca, światowego lidera w zakresie technologii medycznych. Oferujemy unity stomatologiczne wykorzystujące technologię cyfrową, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania.