Planmeca Emerald®

Klejnot w koronie skanowania wewnątrzustnego

Kompaktowy i lekki skaner endometrialny Planmeca Emerald® został zaprojektowany z myślą o optymalnym wykorzystaniu. Zapewnia światowej klasy jakość przy niezrównanej szybkości i dokładności. Cyfrowe obrazowanie jeszcze nigdy nie było tak proste!

Doskonała szybkość skanowania

Planmeca Emerald jest ultraszybkim skanerem wewnątrzustnym, który może zeskanować całe uzębienie w ciągu kilku minut, a nawet szybciej. Skaner wyposażony jest również w aktywną funkcję anti-fogging, dzięki czemu Planmeca Emerald jest gotowy do użycia w ciągu kilku sekund od podłączenia.

Lekka i ergonomiczna konstrukcja

Planmeca Emerald jest bardzo mały i łatwy w użyciu. Został zaprojektowany tak, aby mieścił się w dłoni użytkownika, a jego niewielka waga zmniejsza obciążenie nadgarstka. Niewielkie rozmiary skanera to także duża zaleta dla samych pacjentów.

Cyfrowa precyzja

Planmeca Emerald odtwarza każdy kolor z maksymalną precyzją i szczegółowością. Skaner jest niezwykle dokładny. Projekt odbudowy zęba i materiału może być oparty na cyfrowej reprezentacji, zapewniając idealne dopasowanie.

Różne rozmiary końcówek

Oprócz standardowej ergonomicznej kątnicy, skaner Planmeca Emerald jest dostępny z mniejszym rozmiarem kątnicy. Aparat Slimline umożliwia łatwiejszy dostęp do zębów bocznych i przestrzeni międzyzębowych i jest idealny dla pacjentów o mniejszych ustach. Obie końcówki mogą być sterylizowane w autoklawie.

Import i eksport bez przeszkód

Skaner obsługuje import i eksport plików STL oraz eksport plików PLY, dzięki czemu skany mogą być łatwo wymieniane z kolegami z kliniki i spoza niej bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wygodne skanowanie

Planmeca Emerald to wygodne narzędzie dla pacjentów i użytkowników. Jego niewielkie rozmiary i lekkość ułatwiają pracę przy fotelu pacjenta i zapewniają płynność skanowania.

Wiele sposobów pracy

Nasze skanery dają niespotykaną dotąd swobodę działania. Można wykonać skan kwadrantu lub skan całego łuku i przeprowadzić całą rekonstrukcję samodzielnie na miejscu lub oddelegować część prac partnerowi, który jest np. poza gabinetem.

Elastyczna współpraca z ortodontą

Planmeca Emerald to rozwiązanie cieszące się dużym uznaniem wśród ortodontów. Dzięki niemu użytkownicy mogą korzystać z zalet w pełni cyfrowej ortodoncji.

Plug and play

Nowoczesny port USB 3.0 Planmeca Emerald obsługuje najszybszy transfer danych. Skaner Plug and Play, podobnie jak wszystkie inne oferowane przez nas urządzenia, może być łatwo udostępniany innym użytkownikom i z niezwykłą łatwością łączy się z każdym unitem stomatologicznym Planmeca, zapewniając niezrównaną wygodę.

Bezprzewodowy sterownik nożny dla większej wygody

Sterownik nożny dodatkowo ułatwia obsługę, pozostawiając wolne ręce, aby można było skupić się na skanowaniu i leczeniu pacjentów.

W pełni zintegrowany fotel pacjenta

Planmeca Emerald jest częścią Planmeca FIT, biurowego systemu CAD/CAM, który integruje cały proces rekonstrukcji, od skanowania po projektowanie i frezowanie Planmeca FIT pozwala klinikom na wykonanie rekonstrukcji podczas jednej wizyty pacjenta.

Specyfikacja techniczna

Zastosowania

Wkładki/nakładki
Licówki
Korony
Mostki
Pełne łuki
Elementy skanujące
Modele
Odciski

Dane techniczne

Integracja Zintegrowany z unitem Planmeca lub podłączony do komputera PC
Dane wyjściowe Skany dolnych i górnych łuków w pozycji zamkniętej eksportowane jako otwarte pliki STL oraz PLY
Opcje skanowania Prawdziwy kolor
Końcówka skanera Dwa rodzaje końcówek skanera nadających się do sterylizacji w autoklawie: Standardowa i SlimLine. Nadająca się do sterylizacji w autoklawie końcówka Cariosity służąca do wykrywania próchnicy
Technologia zapobiegająca parowaniu Aktywnie ogrzewana końcówka: Gwarantowany brak parowania w czasie użytku wewnątrz jamy ustnej
Źródło światła Lasery czerwony, zielony i niebieski
Technologia skanowania Triangulacja wzoru rzutowanego
Wymiary (skaner z końcówką) 41 x 45 x 249 mm (1,6 x 1,8 x 9,9 cala)
Masa (skaner z końcówką) 235 g (8,3 oz)
Złącze kablowe Złącze USB typu A po stronie laptopa i złącze USB typu C po stronie skanera
Wszystkie kable są przeznaczone do przesyłania danych USB 3.0.

Rekomendowane wymagania dotyczące komputera PC

Komputer Laptop lub desktop
Procesor Intel i7, 11. generacja lub lepszy
RAM 32 GB
Dysk twardy 512 GB SSD
Karta graficzna NVIDIA RTX A3000 lub lepsza
Monitor Rozdzielczość Full HD
Złącze kablowe USB 3
System operacyjny Windows 10 (64 bit) Pro

Odwiedź nas

Medmarket International jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu medycznego grupy Planmeca, światowego lidera w zakresie technologii medycznych. Oferujemy unity stomatologiczne wykorzystujące technologię cyfrową, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania.