Oprogramowanie do obrazowania 3D Planmeca

Optymalne wykorzystanie instrumentów

Platforma oprogramowania Planmeca Romexis® zapewnia wszechstronne i intuicyjne narzędzia dla lekarzy różnych specjalności. Dzięki niemu każdy gabinet stomatologiczny może szeroko rozwinąć skrzydła i zapewnić opiekę na najwyższym poziomie: moduł oprogramowania Romexis 3D jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami obrazowania 3D.

Oprogramowanie dla wszystkich typów obrazów 3D

Moduł oprogramowania Romexis 3D jest idealny dla wszystkich rodzajów obrazowania stomatologicznego 3D, ponieważ może zarządzać obrazami CBCT, modelami twarzy, obrazami 3D, a nawet nagraniami ruchu dolnej szczęki przez pojedynczy interfejs . Moduł ten jest również idealny do szybkiego i wydajnego obrazowania oraz zapewnia narzędzia potrzebne do przeprowadzenia zaawansowanego planowania i analizy leczenia.

Dla wszystkich specjalizacji i wszystkich potrzeb

Moduł Romexis 3D daje bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi do obrazowania 3D przeznaczonych dla konkretnych specjalności i dziedzin stomatologicznych, takich jak ortodoncja, protetyka, implanty, endodoncja, chirurgia jamy ustnej i stomatologia ogólna.

Zaawansowane narzędzia diagnostyczne 3D

Widoki 3D obsługiwane przez oprogramowanie Romexis zapewniają natychmiastowy przegląd anatomii pacjenta i sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie do edukacji pacjentów. Pozwala na błyskawiczne wyświetlanie obrazów pod różnymi kątami lub przekształcanie ich w widoki panoramiczne lub przekrojowe. Ponadto narzędzia do pomiarów i adnotacji, takie jak śledzenie kanałów nerwowych, pomagają bezpiecznie zaplanować dokładne leczenie.

Inteligentne oprogramowanie do segmentacji

Romexis dostarcza kompletny zestaw narzędzi do segmentacji dużych ilości danych TK. Dodatkowo całe regiony mogą być konwertowane na modele STL. Pojedyncze zęby, szczęki, drogi oddechowe, zatoki i korzenie mogą być segmentowane, zapisywane i eksportowane jako pliki STL do późniejszego planowania ortodontycznego i protetycznego oraz druku 3D.

Skuteczna analiza dróg oddechowych

Oprogramowanie Romexis umożliwia segmentację dróg oddechowych w zaledwie kilka kliknięć. Automatycznie oblicza powierzchnię i minimalną powierzchnię oraz wizualizuje drogi oddechowe pacjenta w żywych kolorach. Nasz protokół obrazowania Planmeca Ultra Low Dose™ CBCT jest również idealnym wyborem do obrazowania dróg oddechowych, ponieważ znacznie zmniejsza dawkę dla pacjenta bez pogorszenia jakości obrazu diagnostycznego.

Fotografia 3D

Moduł Romexis 3D pozwala użytkownikom na przeglądanie i analizę obrazów 3D wykonanych za pomocą opcji Planmeca ProFace® (dostępnej we wszystkich maszynach Planmeca CBCT) lub zaimportowanych z innych źródeł w standardowym formacie plików OBJ. Obrazy te mogą być dopasowane do obrazów CBCT i wyświetlane cyfrowo w celu stworzenia wirtualnego pacjenta 3D. Jest idealny do porównań „przed i po”, symulacji leczenia i edukacji pacjentów.

Diagnostyka ortodontyczna

Obrazy CBCT są idealne do diagnostyki ortodontycznej: oprogramowanie Romexis ułatwia analizę symetrii szkieletu, lokalizuje zęby niewyrżnięte i nadliczbowe oraz dokładnie mierzy resorpcję i orientację korzeni. Z obrazów CBCT można również tworzyć zdjęcia cefalometryczne i panoramiczne do analizy cefalometrycznej.

Obrazy TMJ

Bóle stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ) jest problemem wielu osób, a oprogramowanie Planmeca Romexis oferuje dodatkowe widoki zaprojektowane specjalnie do badania i analizy problemów TMJ. Co więcej, oba stawy mogą być dokładnie ocenione i zmierzone w tym samym czasie.

Nakładanie obrazów tomograficznych

Moduł Planmeca Romexis 3D umożliwia dowolne nakładanie na siebie dwóch obrazów CBCT. Ułatwia to porównania przed- i pooperacyjne i jest idealne do badania i leczenia ortognatycznego.

Instrumenty endodontyczne

Wszystkie aparaty do obrazowania 3D posiadają tryb wysokiej rozdzielczości zaprojektowany specjalnie do obrazowania endodontycznego, o wielkości voxela 75 µm; w połączeniu z doskonałą widocznością oprogramowania Romexis, tryb ten jest idealny do diagnostyki endodontycznej i edukacji pacjentów. Kanały korzeniowe, rany, złamania i deformacje korzeni mogą być ocenione bardzo łatwo, co pozwala na dokładną diagnozę i odpowiednie zaplanowanie leczenia.

Otwarte i kompatybilne oprogramowanie

Romexis pozwala na import i eksport wszystkich typów danych 3D w standardowych formatach plików.Ponadto dane wolumetryczne DICOM mogą być konwertowane na modele powierzchniowe i eksportowane w formacie STL. Dodatkowo modele STL (np. skany, korony, łączniki, drogi oddechowe, nerwy) mogą być eksportowane jako osobne pliki lub pojedynczo, w zależności od potrzeb. Moduł 3D jest również zintegrowany z oprogramowaniem i usługami innych firm, takimi jak portale laboratoryjne, umożliwiając eksport danych za pomocą jednego kliknięcia.

Łatwe udostępnianie wyników

Przekształcanie badań CBCT w wielostronicowe wydruki szybko i sprawnie. Dodatkowo można je udostępniać za pomocą darmowej przeglądarki Planmeca Romexis® Viewer dla urządzeń Windows i Mac. Przypadki można również łatwo przenosić na urządzenia mobilne i przeglądać za pomocą aplikacji do obrazowania Planmeca mRomexis™ dla systemów iOS i Android. Usługa transferu plików Planmeca Romexis® Cloud ułatwia również przekazywanie przypadków pomiędzy klinikami partnerskimi.

Twój moduł 3D - opcje rozbudowy

Moduł Romexis 3D można bez problemów rozbudować do pełnego oprogramowania umożliwiającego planowanie leczenia, a także obsługującego planowanie ortognatyczne implantów. Gruntowna obsługa pracy z implantami pozwala również na zaprojektowanie szablonów chirurgicznych dla procedur wszczepiania implantów i szyn do zabiegów ortognatycznych.

Filmy szkoleniowe

Chcesz efektywniej korzystać z oprogramowania stomatologicznego Planmeca Romexis®. Obejrzyj nasze tutoriale wideo i poznaj nowe wskazówki.

Odwiedź nas

Medmarket International jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu medycznego grupy Planmeca, światowego lidera w zakresie technologii medycznych. Oferujemy unity stomatologiczne wykorzystujące technologię cyfrową, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania.